В усі часи та епохи освіта була головним рушієм суспільства. Але, враховуючи, що село було під владою іноземних держав, доступ до освіти був складний. До 1855 року Петриків належить до шкільного зв’язку із Тернополем. Діти відвідують школу на Загребеллі, навчання в якій проводиться польською мовою.

В 1888 році священик Петрикова о. Микола Чубатий влаштував школу у власному будинку. Населення на даний момент становило 883 чоловіки.

В 1904 році о. Микола за власні кошти збудував дерев’яну школу – читальню, яка проіснувала до 1930-х років.

В роки першої світової війни школу закрили і лише в 1920- 1921 навчальному році почала діяти однокласна школа з українською та польською мовами навчання при кількості населення 1128 чоловік.

В 1933- 1934 роках в центрі села в новозбудованому двоповерховому клубі було відкрито приміщення школи на один клас в якому навчалось 63 учні.

В 1939 році випускником вчительської семінарії, вихідцем із села Брілем С. було організовано вечірню школу для старшої молоді. Під час німецької окупації в селі діяла трикласна школа.

В 1963 році завершилось будівництво нової двоповерхової школи, яка діє і до сьогодні.

Випускники школи закінчили різні навчальні заклади, здобули різні професії.

Серед них закінчили : університети - 5 чол., технічні ВУЗи - 40 чол.; медичні – 20 чол.; педагогічні – 65 чол.; лісотехнічні – 9 чол.; фінансово-економічні – 54 чол.; торгівлі та харчової промисловості – 10 чол.; юридичні – 5 чол.; духовної семінарії – 6 чол.;консерваторії – 1 чол.; військові училища – 6 чол.; інші ВУЗи – 25 чол. Багато випускників закінчили ПТУ різних профілів.

Гордістю випускників школи можна вважати :

Бріль Петро – академік Австрійської Академії наук;

Бріль Степан – випускник філософського факультету Львівського університету, згодом генерал зовнішньої політики в штабі УВО( Український військовий округ);

Музичишин Теодор – випускник Краківського університету;

Лучків Михайло - – випускник Краківського торговельного інституту ;

Пилипів Михайло - випускник Віденського університету;

Вовк Юрій – історик,закінчив аспірантуру;

Батько Мирослав – голова сільської Ради;

Полюга Микола – професор Пенсільванського університету США;

Лазорко Руслан - голова сільської Ради;

Лоза Юліан – викладач технічного університету, закінчив аспірантуру; Сосницька Галина – викладач медичної академії, закінчила ординатуру;

Братко Олександра – викладач Академії народного господарства, закінчила аспірантуру;

Литвинова (Лоза) Ольга – магістр державного управління, викладач медичної академії, закінчила аспірантуру.

Цей неповний список немає завершення, тому що історія школи, як і взагалі історія, продовжується. І в майбутньому випускники школи ще не раз прославлять її.

(Підготувала вчитель історії Нетефор Мирослава Степанівна)
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.